Czosnek milion z hektara? Teoretycznie tak. Uprawa czosnku słoniowego to dosyć ciekawa opcja. Czy ktoś się zdecyduje na dużą plantację takiego czosnku - zobaczymy. Facebook: https://www.facebook.com/infouprawa Mail kontaktowy: infouprawa@gmail.com .

Wasze komentarze:


Milion złotych z hektara w uprawie czosnku ?!

- Firma PCWO Energy - lider z branży fotowoltaiki na polskim rynku poszukuje gruntów pod DZIERŻAWĘ.
OFERUJEMY DO 12 000 złotych za 1 ha :)
Jeżeli posiadasz ziemię i chciałbyś na niej zarobić - zapraszam do kontaktu 512 243 016/41 277 11 11.
- A jak myslisz, jakiej gleby potrzebuje ten czosnek? Chciałbym posadzić na próbę 1-2ary.
- Moim zdaniem take, Gabinet dietetyczny Isto Lublin , opcjonalnie w necie szukajcie.
- PEWNY ODBIORCA I SADZIMY
- Jeżeli 15 zł kosztuje główka i w główce mamy 3 ząbki to 1 ząbek musi nam zostać na sadzenie. Czyli 5 zł kosztuje sadzonka, a na chektar potrzebujemy 100 tys szt po 5 zł to 500tys zł na posadzenie więc chyba nie każdego na to stać. Do tego jeszcze 10 % wypadnie więc średnio to wyglada
- A dlaczego się obcina szczypior u czosnku? Aby był gruby?
- SPRZEDA SIE I BEZ POSREDNIKOW JA UMIEM NIE TYLKO WYCHODOWAC ALE I SPRZEDAC BEZ POSREDNIKOW..ROZUMIEM ZE Z PRZECHOWANIEM JEST TAK SAMO JAK ZE ZWYKLYM
- MNIE BY SIE PODOBALA LODYGA PRZYPOMINA PORY..MOZE BY SIE DALO TAKZE LODYGE SPRZEDAWAC..NO MNIE ZACIEKAWILO SZCZEGOLNIE FALT IZ JEST LAGODNIEJSZY W SMAKU A TAKZE LATWIEJ OBIERAC CZY POSIEKAC...TYLKO GDZIE DOSTAC CEBULKI LUB NASIONA..CZOSNEK ROZPUSZCZA FALEGME W PLUCACH DLATEGO KTO JE CZOSNEK I MA CZYSTE PUCA NIE ZARAZI SIE WQIRUSEM SWIRUSEM GDYZ NIE MA ON POZYWKI TZ MOZE SIE ZARAZIC ALE TENZE ZDECHNIE BO NIE BEDZIE MIAL POZYWKI JAKO JEST DLA NIEGO FLEGMA ITMPP...JEST TEZ SWIETNY NA ZATOKI..
- Pamiętam, jak kilkanaście lat temu była moda na wierzbę energetyczną, i sprzedawano sadzonki za nie małą kasę, bo czasem po 1 zł za gałązkę. Wierzbę miały skupować elektrownie, ale nic z tego nie wyszło. Później przyszłą kolei na ślimaki, strusie... Kolejną ciekawostką są Alpaki. Z czosnkiem słoniowym pewnie będzie tak samo, kto pierwszy sprzeda sadzonki do rozsadzenia to zarobi, a kto będzie chciał sprzedać na konsupcję to zostanie z towarem.
- Ja w sezonie 2018 posadziłem na próbę czosnek jary odmiany Jarus no i dołożyłem do interesu i to dużo!. W 2019 posadziłem Harnasia ze względu na dostatek wody jesienią i rozszedł się prakrycznie po znajomych i w pracy. Zysk był, i mało tego już mam zapisy na ten rok:) A co dla mnie najważniejsze to baza klientów się nie zmniejsza a mało tego powiększa;). Teraz jesienią znów na tapecie był Harnaś. Uprawa czosnku jest bardzo pracochłonna i droga. Jedyną moja rada produkować nie na ilość a na jakość i nie dobijać ceną towaru;) to zbyt będzie zawsze:)
Pozdrawiam
- Ważne pytanie to czy ten czosnek słoniowy ma też takie właściwości lecznicze jak ten tradycyjny bo to największe jego zaleta a nie jako przyprawa.
- Po co komu pośrednik? Rolnik weźmie busa, samochód albo od biedy ciągnik z przyczepką i pojedzie samemu sprzedać na niedalekiej giełdzie. Na takiej giełdzie klientów jest masa, a najlepsi ci co kupują na giełdzie i sprzedają do sklepów, bo kupują dużo w tej samej cenie co klienci którzy kupili nawet 2 główki
Edit: Dzięki za ❤️
- Jak by tak to było to by mafia sądziła czosnek.
- zbyt dużo teoii ale zachecam do szadzenia zwłaszcza przez ludzi z miasta bo to przecież można milion zarobić a przy okazji zrozumieja ile to trzeba pracy poswiecic a i ile jest zalezne od kaprysów pogody ott taki to biznes pod chmurka hehe
- Nie gram w totka sadze czosnek ! 😂
- Sadze ten czosnek od 15 lat i prawdopodobnie mam największe główki w polsce i to co mówisz jest tylko teoretyczne czosnek jest bardzo delikatny w uprawie nie wszystkie główki są duże a tylko duża jest taka droga. W większych ilościach jest to czosnek niesprzedawalny. Więc czar prysł i po interesie
- Uprawiam wiele odmian czosnku krajowego i zagranicznego. Najlepszy zarobek jest na słoniowym. Z ciekawostek powiem że czosnek słoniowy występuje w przynajmniej 2 wariantach.
PIERWSZY wariant wytwarza główki z duża ilością ząbków czasem jest to 5 a czasem nawet 10. Z tym że ząbki nie są regularne przeważnie parę jest większych a reszta to drobnica. Najwięcej jest ząbków w granicach 10 - 30 gram Ząbki pierwszego wariantu są podobne budową do zwykłych ząbków są smukłe , mają szpiczastą górę. Nać jest zielona.
DRUGI wariant to główki gdzie znajduje się przeważnie 3-4 dosyć spore ząbki. Są one spłaszczone u góry. Mają bardziej owalny kształt. Najwięcej jest ząbków 40 - 60 gram. Zdarzają się sztuki nawet ponad 100 gramowe (ząbek). Średnia masa główki to około 300 gram. Nać tej odmiany jest koloru morskiego. Zieleń zalatuje niebieskim nalotem.
Odnośnie uprawy to czosnek ten można sadzić zarówno jesienią jak i wiosną z tym że lepsze pony są z jesieni. Czosnek słoniowy nie wymaga niskiej temperatury aby dokonał podziału na ząbki. Polecam drobne ząbki sadzić wiosną. W tedy się nie podzielą z uwagi na mniej czasu na wzrost. Dzięki temu uzyskujemy pojedyncza w miarę dużą cebule. To dobry materiał nasadzeniowy na kolejny rok. Chodzi o to żeby uzyskiwać coraz dorodniejsze okazy. Sadząc drobnice na jesień czosnek prawdopodobnie podzieli się ale tez na drobnicę a to mija się z celem. Każdy chce kupić ładne duże ząbki.
Co do BULWEK PRZYBYSZOWYCH znajdują sie w twardej łupinie trochę jak orzech laskowy. Aby bulwka wyrosła ta łupa musi zmilknąć lub ręcznie należy ją usunąć. W glebie bulwki wyrastają przeważnie po 2 latach od posadzenia bądź po niedokładnym wyzbieraniu na stanowisku. Jest to czasochłonny proces i raczej nieopłacalny.
Co do zbytu to nie ma problemu jest więcej chętnych jak towaru :D. Moim zdaniem cena 15 zł za główkę to bardzo niska cena. Ja nigdy nie sprzedał bym ładnych główek w tej kwocie. 5 zł za główkę raczej jest nierealna. Skoro za granicą gdzie czosnek ten jest popularniejszy ciągle jest w cenie to nie wiedzę powodów żeby w Polsce tak bardzo staniał. Mam wielu chętnych którzy biorą setkami ząbków a nie po 2 -3 sztuki jak tu "znawcy tematu " wypisują. Towar schodzi jesienią na pniu. Myślę że bardziej opłacalna jest sprzedaż detaliczna. Nie musimy dzielić się zyskiem z pośrednikami chodź jest więcej zabawy z wysyłką i zamówieniami. Coś kosztem czegoś. Jeśli chcesz szybko i dużo sprzedać z pewnością trzeba zejść z ceny. Największym problemem jest raczej pozyskanie dużej ilości ładnych ząbków. Za dobry towar trzeba dobrze zapłacić albo mieć farta. Innym problemem jest podoba i gleba. Nie ma co się łudzić jeśli ktoś ma bardzo kiepskie gleby i liczy na ładny plon. Lata są teraz suche. Ten czosnek ma duże zapotrzebowanie na wilgoć. Wszystko wygląda różowo w teorii. W praktyce bywa różnie. Z każdym rokiem człowiek nabywa doświadczenia i niweluje błędy w uprawie z poprzednich lat. Tu na filmie to raczej uprawa amatorska. Główki są raczej średnie i male. Moim celem są główki o masie 1 kg. Miałem juz sztuki 700 gram sama główka świeżo wykopana.
Mam nadzieje że moje rady pomogą w uprawie i ułatwią rozpoczęcie uprawy co po niektórym.
Pozdrawiam :)
- Po pierwsze to nie czosnek a odmiana pora. Można sobie kupić kupić z ciekawości i dodać do schabowych, tak samo jak zastąpić w szarlotce jabłka np liczi. Czosnek to czosnek, jego się nie zastąpi jakimś porem więc lepiej ten 'słoniowy' traktować jako ciekawostkę
- Bez przesady z tą wielkością, polski Harnaś jak ma wodę, urośnie fi 7cm, a Hiszpan jeszcze większy i w smaku łagodniejszy. Ale fakt, moda jest. Jest jeszcze czosnek niedźwiedzi, też popularny ostatnio.
- Sam też właśnie pierwszy sezon będę zbierał czosnek słoniowy. W zeszłym roku kupiłem ząbki za ponad tysiaka z różnych źródeł i większe i mniejsze, ale wszystkie ładnie wzeszły. Zobaczymy jak się będzie temat rozwijał, ale nie powiem bo jest to przyszłościowy temat tymbardziej, że jest on delikatnieszy i mniej intensywny w zapachu. Dzięki za film i pozdrawiam.
- Dalej jest ciężki do zdobycia. W detalu ceny dorodnego ząbka potrafią bez problemu osiągnąć 30 zł także w teori jest to możliwe. W praktyce- markety zabijają każdy rynek- od owoców po warzywa jak i zwierzęta hodowlane, także nie ma co się dziwić, że ludzie trzymają się restrykcji UE co można nazwać BIO, a co można jednak dodać by było „dorodniejsze i piękniejsze „ dla oka.