W tym odcinku omawiam rodzaje nawozów dla roślin doniczkowych, jak je stosować, na co wpływają, kiedy nawozić, a kiedy zdecydowanie nie. Jak i czym nawozić nasze rośliny domowe. Miłego oglądania pozdrawiam Anna POLECAM: Nawóz przeciw żółknącym liściom➡️ https://gohere.pl/p/sDRa/ .

Wasze komentarze:


Nawożenie roślin domowych. Rodzaje nawozów do roślin doniczkowych i jak je stosować

- Moja monstera kocha kroplówki do storczyków, nie wiem czemu, ale zawsze po nich wypuszcza dużo liści
- Czy uniwersalny nawóz taki sklepowy można stosować dolistnie jeśli nie ma takiego komentarza na opakowaniu?
- Tu sobie zobacz środki do auto detailingu, mi zawsze odpowiadało.
- Czy biohumus firmy biopon do storczyków jest w 100 %organiczny bo kupiłam ale nie wiem czy to nie jest tylko na bazie biohumusu...? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
- jaki nawóz do monstery variegaty?
- Wszędzie szukam informacji ile takiego rozcieńczonego nawozu należy podać roślinie. Bo przecież nie dam sukulentom litra wody z rozcieńczonym nawozem 10ml podczas jednego podlewania :/ Ile im się tego daje?
- Chciałabym się zapytać ile % azotu to dużo?
- Kwiatek na poczatku odcinka ten z przodu kolczasty, ktory ma male biale kwiaty. Jak sie nazywa? Mialem kiedys takiego pieknie obrosnietego w liscie, niestety przewialem go zimowym powietrzem i calkowicie umarl. Nie mam pojecia jak sie nazywal
- Witam, czy słyszała Pani o nawożeniu organiczną ziemią okrzemkową ?
- Super!
- A ja mam pytanie co zrobić jak fiołek afrykański kiepsko rośnie i marnieje w oczach? Zła jestem bo tyle się nasłuchałam jaki to wspaniały i łatwy kwiatek. A u mnie jakoś mu nie idzie.
Pousuwałam marniejące liście, część odrosła i jest bardzo malutka. Niestety w jednym kwiatku liście same odpadają i nic już nie zostało. Niektóre liście mają suche miejsca, są podłużne i chcąc urwać odpada pół liścia bo w takim kształcie jest to przesuszenie.
Wszelkie próby oderwania liścia z łodygą w celu otrzymania nowej sadzonki kończą się porażką - liście te usychają. Już powoli zastanawiam się czy nie wyrzucić tego kwiatka, ale chciałabym dać mu jeszcze jedną szansę, może w końcu się uda?
- a może jakieś porady odnośnie areki/ chamedory? mimo zapewnienia jej jak najlepszych warunków, ciągle żółknie i wysychają jej końcówki...
- Ostatnio kupiłam pachire wodna. Czy miała pani z nią styczność. Czy można o niej coś więcej dowiedzieć. Dokładnie chodzi mi jak i kiedy zapleść u niej warkocz. Pozdrawiam
- Superodcinek! Dziękuję :) teraz tylko to muszę spamiętać😂🤣
- Mam pytanie, czy jak zielistka, bluszcz, syngonium nie zmarźnie gdy będzie stać godzinę na dworze (3 stopnie C) w reklamówce i torbie papierowej? A może szłaś kiedyś w zimę z rośliną w ręce? Wiem że znowu się pytam ale ja myślę o tym już tydzień i już nie wytrzymałem.

Świetny odcinek.🙂
- Bardzo dobry film :) Moja mama już zmusiła tatę do przekopania ogródka warzywnego z krowim nawozem- ziemia będzie gotowa do wysiewu nasion wiosną. Z takich ciekawostek, to wkłada krowi placek do donicy z pelargoniami- nikt nie ma takich pięknych kwiatów jak ona ;) Miłego dnia ❤️
- super!
- a czy nawoz w buteleczkach wbijanych do ziemi mozna wlac do wody, ktora uzywamy do podlewania zamiast wbijac do ziemi?
- Świetny odcinek! Bardzo podoba mi się, że dzieli Pani dany temat na kilka osobnych odcinków (np omówienie poszczególnych pierwiastków w osobnym odcinku) bardzo ułatwia to przyswojenie wiedzy :)
- @Make Your Life Greener powtórzę pytanie. Czesc ja mam jeszcze do ciebie takie pytanie na temat tego przesadzania w zimę i wyciągania się nierównomiernie kwiatów. Czy to będzie dotyczyć całego ich okresu? Tzn czy cały czas będą źle rosły z powodu przesadzenia w zimę? Czy tylko do wiosny a później się unormują i będą normalnie rosły? I wszystko będzie tak jak powinno być nawet jak je za rok na wiosnę przesadze? Z góry dzięki za odpowiedź 🙂
- super film :-)